لبیک یا حسین

به همت: واحد نشر موسسه شهید آوینی

چاپ اول:  1385

ناشر: موسسه شهید آوینی

"لبیک یا حسین" عنوان کتابی است که به تازگی توسط موسسه شهید آوینی به چاپ رسیده است. این کتاب با توجه به تحولات اخیر لبنان و هجوم وحشیانه رژیم صهیونیستی به این کشور نگاشته شده است و در آن اطلاعات مفیدی در خصوص حزب الله لبنان از آغاز تا کنون، زندگی و اندیشه سید حسن نصرالله و برخی پیام ها و اخبار مربوط به مقاومت حزب الله وجود دارد.

فصل اول کتاب به موضوع چگونگی شکل گیری و فعالیت های حزب الله اعم از فعالیت های سیاسی، رسانه ای و اجتماعی اختصاص یافته و مهمترین حوادث مربوط به حزب الله در آن به تفضیل پرداخته شده است.

فصل دوم کتاب به زندگی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان پرداخته و با مرور دوران نوجوانی و جوانی سید حسن و سیر او از ورود به حزب الله تا نقش دبیر کلی او به تفضیل مورد بحث واقع شده است. شهادت سید هادی فرزند سیدحسن و هم چنین ویژگی های بارز سید حسن از دیگر موضوعات این فصل از کتاب می باشد.

در انتهای فصل به بحث بر روی دیدگاه ها و اندیشه های دبیرکل حزب الله پرداخته و جایگاه و محبوبیت او را تشریح می کند.

در فصل آخر کتاب با عنوان "ضمائم" بخشی از بیانات سید حسن نصرالله، پیام مقام معظم رهبری به جهان اسلام، متن نامه سید حسن خمینی خطاب به دبیر کل حزب الله، پیام مقام معظم رهبری به سید حسن نصرالله به مناسبت شهادت فرزند ایشان و تصاویری از سید حسن نصرالله و تظاهرات های جهانی در محکومیت هجوم به لبنان گنجانده شده است.

آرشیو معرفی کتاب

 
 
https://old.aviny.com/books/labayk-yahosein.aspx?&mode=print
Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved