25/06/60

ايران در كنفرانس جبهه پايداري شركت مي‌كند.25 – محور نقده – اشنويه پس از يك سال آزاد شد.

ايران در كنفرانس بين‌المجالس در هاناوا شركت مي‌كند.
25/06/65
از سرگيري تهاجم هوايي عراق به خارك. تجاوز هواپيماهاي عراقي به اهواز و باختران.

ستاد فرماندهي ارتش عراق: نيروهاي عراقي براي قطع جريان نفت ايران، جزاير سيري، فارسي، لاوان و خارك را هدف قرار دادند.

نفتكش كويتي آلفونتاس هدف قرارگرفت كه اين حمله به ايران نسبت داده شد.

قرارگاه خاتم الانبيا اعلام كرد كه نيروي زميني ارتش با اجراي عمليات در منطقه مهران، تپه 270 و بلنديهاي اطراف آن را آزاد كرد. در اين حمله، 50 تن از عراقيها اسير شدند. بحث و بررسي مجدد فرماندهان سپاه درباره عمليات بزرگ حيدر در شرق بصره. فرمانده سپاه سوم عراق هدف حملات آتي ايران را تصرف بصره اعلام و يگانهاي تابعه را موظف كرد تا تدابيري جهت خنثي كردن اقدام ايران انجام دهند.

استفاده عراق از جزيره بوبيان كويت براي شناسايي مواضع نيروهاي ايران. ادامه درگيريهاي كومهله و دمكرات در منطقه بوكان. اعزام نيروهاي داوطلب بسيجي از شهرهاي كشور به جبهه ها. خبرگزاري فرانسه: اگر ايران در عمليات آتي خود موفق شود، احتمال تغييرات و سرنگوني رژيم بعث به وجود ميآيد و اين امر تعادل سياسي خاورميانه را بر هم خواهد زد. اهداي خون، ارسال دارو و اعلام آمادگي جوانان پاكستاني براي حضور در جبهه ايران.

كشيش عراقي: تا كنون 38هزار مسيحي عراق در جنگ كشته و يا مفقودالاثر شدهاند. نمايندگان ايران و عراق در سازمان ملل، حملات كشور متقابل به مناطق مسكوني را به اطلاع دبيركل اين سازمان رساندند.

25/06/66

به نقل از منابع پكن، چين در سياست فروش اسلحه به ايران تجديد نظر مي‌كند و به نظر مي‌رسد كه مي‌كوشد ايران را از به كار بردن موشكهاي ساخت چين عليه كشتيهاي آمريكا در خليج فارس منع كند

مورفي معاون وزيرخارجه امريكا: ما نگران ازسرگيري جنگ نفتكشها هستيم زيرا در زمان كه ما از يك آتش‌بس همه‌جانبه در زمين، هوا و دريا حمايت مي‌كنيم اين حملات آن را به مخاطره مي‌اندازد.

وزارت دفاع انگليس: چهار كشتي مين جمع كن متعلق به نيروي دريايي سلطنتي انگليس سه شنبه 24/06/66 وارد درياي عمان شدند

آغاز مجدد حملات هوايي عراق به مراكز صنعتي ـ كارگري ايران با حمله به جزيره خارك ، تأسيسات نفتي كرنج و باغ‌ملك .

تأكيد وزير اطلاعات و فرهنگ عراق بر تحميل صلح به ايران از طريق انهدام كامل وسايل جنگي و تأسيسات صدور نفت ايران .

تيراندازي يك شخص نفوذي به سوي افراد پايگاه “ پلشته “ . حمله چته‌هاي حزب كومه‌له به پايگاه روستا “ انبارآب “ ديواندره . عمليات در منطقه پيرانشهر و كشته شدن قادر كوهستاني فرمانده يكي از هيزهاي حزب دمكرات .

حمله پيش‌مرگان اتحاديه ميهني به محل پادگان “ قلاته “ جاش‌ها در شمال غربي قصرشيرين .

احتمال تقسيم مناطق مختلف خليج‌فارس بين قدرت‌هاي غربي براي عمليات مين‌روبي . اعلام استقرار يك فروند هواپيمايي جاسوسي پيش‌رفته امريكا به‌نام “ پرنده سياه “ در خليج‌فارس .
 
 
https://old.aviny.com/archive/War/06/25.aspx?&mode=print
Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved