21/06/64
تشكیل هشتمین جلسه كمیته "صلح" كنفرانس اسلامی در جلسه برای تعیین استراتژی جدیدی جهت پایان دادن به جنگ ایران و عراق.
21/06/65

تأكید بر اجرای عملیات های محدود (از جمله در ماؤوت) قبل از اجرای عملیات اصلی.

اسیران دشمن در جزیره مجنون گفتند: چهار گروهان از نیروهای عراقی به كلی متلاشی شدند.

در حمله هوایی دشمن به یازده منطقه استان باختران، 20 تن شهید و 55 تن مجروح شدند. بامداد امروز مقر سازمان اطلاعات و امنیت بغداد هدف یك موشك سپاه قرارگرفت.

ستاد تبلیغات جنگ: “ایران برای بازداشتن عراق از تكرار جنایاتش، مكرراً به مجامع بین المللی روی آورد ولی عكس العمل مناسبی مشاهده نشد؛ تجربه جنگ نشان داده كه جمهوری اسلامی باید خود رأساً اقدام كند. گزارشهای رسانه های جهان درباره این حمله موشكی. عراق در نامهای به سازمان ملل ادعا كرد، موشك به مناطق پرجمعیت بغداد اصابت كرده است. سازمانملل در گزارشی جنگ ایران و عراق را یك منبع مهم تشنج خواند كه دیگر كشورهای منطقه را تهدید میكند.

اعزام هزاران رزمنده از استانهای همدان و مازندران به جبهه های جنگ در آستانه عاشورا.

آیت الله خامنه ای در نمازجمعه تهران با اشاره به پیروزی عملیات های كربلای 2 و 3 و نیز شلیك موشك به بغداد، اهمیت و نتایج سفر خود به اجلاس جنبش غیرمتعهدها را تشریح كرد. برنامه آینده حزب كارگر انگلیس درباره جنگ و نحوه همكاری این حزب با سازمان مجاهدین خلق. بی.بی.سی: با وجود مشكلات ارزی، ایران هنوز یكی از بازارهای عمده انگلیس در خاورمیانه است.

21/06/66
حضور مین‌روب‌های هلند و ایتالیا در خلیج فارس

سفر دكوئیار – دبیركل سازمان ملل به تهران و بغداد پیرامون قطعنامه 598 خامنه‌ای: (ایران هیچ راه حلی را نمی‌پذیرد مگر اینكه عراق بعنوان متجاوز معرفی و تنبیه شود.)

اخطار شوروی به ایران مبنی بر پیوستن به دیگر اعضای دائمی شورای امنیت (در رابطه با تحریم تسلیحاتی) در صورت شكست ماموریت دكوئیار به تهران

دیدار و گفت‌وگوی دبیركل سازمان ملل متحد با مهندس میرحسین موسوی و دكتر ولایتی در مورد قطع‌نامه 598 . گزارش خبرگزاری فرانسه از گفت‌وگوهای مفصل و صمیمانه دبیركل با مقامات ایرانی .

بازتاب سفر دبیركل به ایران و مذاكره با مقامات كشور در رسانه‌های گروهی داخلی .

بازتاب سفر دبیركل به ایران در رسانه‌های گروهی خارجی .

حركت كاروان جدید نفت‌كش‌های كویتی از سواحل این كشور با محافظت ناوهای امریكا .

تظاهرات مخالفان اعزام نیرو به خلیج‌فارس در چندین شهر ایتالیا .

گزارش خبرگزاری یونایتدپرس و روزنامه ایندیپندنت در مورد تشدید اقدامات امریكا در خلیج‌فارس علیه جمهوری اسلامی ایران در صورت شكست مأموریت دبیركل .

حمله طه یاسین رمضان به مواضع شوروی در قبال تصویب قطع‌نامه جدید علیه جمهوری اسلامی ایران .

تشكیل جلسه وزیران خارجه كشورهای عضو شورای همكاری خلیج‌فارس در مورد تحولات جنگ ایران و عراق ، حمله موشكی به كویت و تلاش‌های سیاسی برای پایان دادن به جنگ .

افتتاح سیزدهیمن نمایشگاه بین‌المللی تهران . پیام رییس جمهور و سخنان رییس دیوان‌عالی كشور .

حمله چته‌های حزب كومو‌له به پایگاه روستای میانه مریوان . كمین نیروهای پایگاه روستای “ ارمرده “ در مسیر عناصر خبات در منطقه “ گرماب “ بانه . ادامه درگیری حزب كومه‌له و دمكرات در غرب و شمال غربی بانه .

احداث یك پادگان آموزشی در یعقوبیه برای سازمان مجاهدین خلق به دستور حكومت بغداد .

 
 
https://old.aviny.com/archive/War/06/21.aspx?&mode=print
Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved