« بخشهای اصلی ویژه نامه ولادت حضرت زینب سلام الله علیها»

 
    زندگی نامه حضرت زینب (س)       فضائل حضرت زینب(س)  
 

  بخش ویژه صوتی و تصویری

      یادگاری ها  
 

شعر و سبک و پیامک

 

 

 

زندگی نامه حضرت زینب (س)

 
 مختصری درباره ولادت حضرت زینب سلام الله علیها
زينب كبرى (س) روز پنجم جمادى الاول سال 5 يا 6 هجرت در مدينه چشم به جهان گشود. خبر تولد نوزاد عزيز، به گوش رسول خدا (ص) رسيد. رسول خدا (ص) براى ديدار او به منزل دخترش ‍ حضرت فاطمه زهرا (س) آمد و به دختر خود فاطمه (س) فرمود:                     ((دخترم ، فاطمه جان ، نوزادت را برايم بياور تا او را ببينم )).

 

زندگى نامه و سیره حضرت زینب سلام الله علیها


نام، لقب و كنیه آن حضرت: نام مبارك آن بزرگوار زینب، و كنیه گرامیشان ام الحسن و ام كلثوم و القاب آن حضرت عبارتند از: صدّیقة الصغرى، عصمة الصغرى، ولیة اللّه العظمى، ناموس الكبرى، شریكة الحسین علیهالسّلام و عالمه غیر معلّمه، فاضله، كامله و ...

 

 

فضائل حضرت زینب (س)

 
روایات نقل شده از زینب کبری علیهاالسلام
ابوالفرج اصفهانی می‎گوید: زینب عقیله دختر علی ‏بن ابی‏طالب، مادرش‏ فاطمه دختر رسول خداست و او همان كسی است كه ابن‏عباس از او كلام حضرت فاطمه (علیه‌السلام) را در فدك نقل می‏كند و می‏گوید: حدیث كرد مرا عقیله ما زینب دختر علی (علیه‌السلام)...
یک خواهر و برادر بی نظیر
 كسى كه پس از دستگاه سلطنتى ، دستگاه او است ، كمال وسایل موجود به بهترین وجهى برایش مهیا است ، غلامها و كنیزها و وسایل راحتى ، غرض زینب در چنین خانه اى زندگى مى كند كه هیچ كسرى ندارد ناگهان مى بیند حسین (ع) مى خواهد حركت كند تمام خوشى ها و راحتى ها را رها مى كند و خود را در دریاى ناراحتى ها و ناملایمات مى افكند این ، چه زهدى است ؟ سبحان الله ! واقعا حیرت آور است .
فضایل و ویژگی های حضرت زینب سلام الله علیها
زینب علیهاالسلام دختر على و زهرا علیهماالسلام در روز پنجم جمادى الاولى سال پنجم یا ششم هجرت در مدینه منوره دیده به جهان گشود، در پنج ‏سالگى مادر خود را از دست داد و ازهمان دوران طفولیت ‏با مصیبت آشنا گردید. در دوران عمر با بركت ‏خویش، مشكلات و رنج‏هاى زیادى را متحمل شد، از شهادت پدر و مادر گرفته تا شهادت برادران و فرزندان، و حوادث تلخى چون اسارت و... را تحمل كرد. این سختى‏ها از او فردى صبور و بردبار ساخته بود.
زینب علیها السلام الگوى ماندگار

بى‏تردید یكى از مهم‏ترین عوامل تربیت و پرورش فضیلت‏هاى اخلاقى و نیز تثبیت و انتقال ارزش‏هاى فرهنگى و اعتقادى، استفاده از الگوهاى مناسب است؛ چرا كه الگو و سرمشق به لحاظ برخوردارى از ویژگى‏هاى خاصى مى‏تواند به روند حفظ و انتقال فضایل و آموزه‏هاى تربیتى سرعت ‏بخشیده و به تعمیق و ماندگار شدن آن‏ها كمك نماید.

 

 

بخش ویژه صوتی و تصویری

 

اشعار و سبک های ولادت حضرت زینب (س)

ویژه نامه صوتی و تصویری ولادت حضرت زنیب (س)

  مدیحه ولادت (صوتی)

 

 

یادگاری ها

 
یادگاری های ولادت حضرت زینب سلام الله علیها - کاغذ دیواری (Wallpaper)

 

تم موبایل (مخصوص گوشی های سونی اریکسون)
  
 حجم: 200kb

تم موبایل مخصوص اندروید

 

 

اشعار و پیامک

 

 

مدح و منقبت ولادت حضرت زينب (س)(گزيده اشعار)

10 مجموعه شعری (10 صفحه ی مجزا)
                                                      ناخوانده درس، عالمه علم عالمی
                                                                        مکتب نـرفته، بـحر وسیع روایتی

 

 

ویژه نامه سال گذشته

 
ویژه نامه سال گذشته