رهبر انقلاب اسلامی: نظام اسلامی به لطف معرفت قرآنی در جامعه به یک الگو تبدیل شده است
همزمان با دومین روز از بهار قرآن، محفل معنوی ضیافت نور و انس با قرآن با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و قاریان ممتاز، حافظان قرآن و گروه های جمع خوانی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این دیدار که قاریان بیش از 40 کشور شرکت کننده در بیست وسومین مسابقات بین المللی قرآن نیز حضور داشتند، حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی لازمه جامعه اسلامی و رسیدن به آرمان های والای چنین جامعه ای را انس با قرآن در سطوح مختلف جامعه و باور وعده های قرآنی دانستند و تاکید کردند: هر اندازه که انس به قرآن و تدبر در آن گسترش یابد برکات و دستاوردهای جامعه اسلامی نیز روزافزون خواهد شد.

ایشان با اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی در طول سال های گذشته به ویژه ایستادگی ملت ایران در مقابل زورگویان افزودند: همه این دستاوردهای ارزشمند از جمله پیشرفت شگفت انگیز جوانان در عرصه های مختلف علمی و همچنین بروز نشانه هایی از اجرای عدالت در کشور، به برکت معرفت قرآنی آحاد مردم و مسئولان است.

رهبر انقلاب اسلامی معرفت قرآنی کنونی در جامعه را نقطه آغازین یک جامعه اسلامی برشمردند و خاطرنشان کردند: معرفت قرآنی در جامعه، نظام اسلامی را به یک الگو تبدیل کرده و موجب بیداری ملت های مسلمان شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به احساس عزت و افتخار مسلمانان در جهان و ناکامی ها و رسوایی های پی در پی مدعیان حقوق بشر و دموکراسی تاکید کردند: این احساس عزت و باور وعده های قرآنی بود که حزب الله لبنان را در مقابل یک ارتش مجهز و مورد حمایت همه جانبه قدرت های بین المللی پیروز کرد.

ایشان همچنین با تاکید بر لزوم ادامه حرکت قرآنی در کشور و تلاش برای بهتر شدن این حرکت مبارک خاطرنشان کردند: در این حرکت قرآنی حتما باید حفظ، فهم معانی و تلاوت قرآن مورد اهتمام قرار گیرند و مسئولان ذیربط نیز تمهیدات آن را فراهم نمایند.

در پایان این محفل نورانی قرآنی، نماز مغرب و عشا به امامت حضرت آیت الله خامنه ای اقامه شد و حاضران روزه خود را در حضور رهبر انقلاب اسلامی افطار کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

Logo
https://old.aviny.com/News/85/07/05/04.aspx?&mode=print