امروز یکشنبه سی و یکم اردیبهشت سال 1385 هجری شمسی مقارن است با بیست و سوم ربیع الثانی سال 1427 هجری قمری و برابر است با بیست و یکم می 2006 میلادی .

تولد ابن خلکان :
درچنین روزی در  سال 608 هجری قمری یکی از برجسته ترین مورخان جهان عرب به دنیا آمد . « ابن خلکان قاضی »
علاوه بر تاریخ در حوزه ادب و شعر نیز صاحب آثار گرانبهایی است . وی پس از طی تحصیلات مقددماتی  در علم فقه و بویژه  فقه شافعی به در جات بالایی دست یافت . وی  رجب سال 618 هجری قمری دار فانی را وداع گفت . پیکر او در  کوه قاسیون مدفون است .

تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی :
درچنین روزی درسال 1361 ه ش دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس شد . پس‌ ازپیروزی‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ،  وضعیت اجتماعی‌، فرهنگی‌ و اقتصادی‌ کشوروارد دوران‌ تازه‌ای‌ شد و همین امر باعث شد که درحوزه تحصیلات عالیه ، دانشگاه آزاداسلامی با اهداف بزرگی همچون تربیت نیروی متخصص برای آینده کشورقدم به عرصه آموزش عالی بگذارد .  سیاست‌ کلان‌ دانشگاه‌ آزاد اسلامی‌ ‌، از بدو تأسیس‌ بر محور دستیابی‌ به‌ استانداردهای‌ مطلوب‌ آموزشی‌ بود  و بر همین‌ اساس‌ در این مسیر تلاش کرد تا با افزودن رشته های تحصیلی خود و همچنین افزایش دوره های تحصیلات تکمیلی گام مهمی را در حوزه آموزش در کشور بردارد .

شهادت سردار سرتیپ پاسدار محمد مهدی خادم الشریعه :
در چنین روزی در سال 1361 ه ش سردار بزرگ اسلام سرتیپ محمد مهدی خادم الشریعه  به در جه رفیع شهادت نایل آمد . وی نخستین فر مانده تیپ بیست و یک امام رضا ( ع ) بود .

روز جهانی توسعه فرهنگی :
همه ساله چنین روزی به عنوان روز توسعه فرهنگی در کشور های مختلف جهان گرامی داشته می شود .  واژه توسعه معادل لفظ Developmentاست. این مفهوم امروزه در حوزه های مختلف اجتماعی نضج یافته و مفهوم توسعه فرهنگی از دیر باز در جوامع مختلف مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است . یقینا یکی از معیار و عملکردهای توسعه فرهنگی را می توان در گفتگوی میان ملتها جستجو کرد .

ترور راجیو گاندی :
در چنین روزی در سال1991 میلادی راجیو گاندی یکی از رهبران هندوستان در این کشور به دست  مخالفان ترور شد .

در گذشت کارل ویلهلم شل :
درچنین روزی درسال 1786 میلادی کارل ویلهلم شل شیمیدان مشهور سوئدی در گذشت . وی کلر، منگنز و گلیسیرین را کشف کرده است .


 

منبع : خبرگزاری مهر

 

 

58/02/31
اعتراض وزارت خارجه ایران به موضعگیری سنای امریكا در رابطه با انقلاب اسلامی و تلقی آن بعنوان مداخله در امور داخلی ایران (اعتراض امریكا به اعدامها در ایران.)

 

تشكیل جلسات طولانی مقام‌هی سیاسی ـ امنیتی ، نمیندگان سازمان خلق عرب و طبقات مختلف مردم خرمشهر بری پیدا كردن شیوه مناسبی جهت تخلیه مسالمت‌آمیز ساختمان‌هی دولتی در آخرین مهلت تعیین شده و نیافتن راه‌حل .

پیام شیخ شبیر خاقانی از قم به مردم خوزستان و درخواست حفظ آرامش و اعلام خبر اعزام برادرش و یكی از روحانیان حوزه علمیه قم بری رسیدگی به مشكلات و مسائل جاری منطقه .

بازتاب و بزرگنمیی امتناع سازمان‌هی سیاسی خلق عرب از تخلیه اماكن دولتی و تحصن اعضی آنها در ساختمان‌هی تحت تصرف در خبرگزاری‌ها و رادیوهی خارجی .

مصاحبه اختصاصی نشریه پیكار ( ارگان سازمان پیكار در راه آزادی طبقه كارگر ) با عزالدین حسینی درباره حقوق خلق‌هی ایران ، خودمختاری كردستان و سانسور در رادیو تلویزیون و مطبوعات .

گزارش مطبوعات از كشته شدن فجیع یكی از همراهان هیئت حسن نیت استانداری آذربیجان غربی به دست عوامل ضد انقلاب و اعتراض مردم بانه به ین اقدام .

تلفنگرام آوارگان ترك نقده خطاب به امام خمینی ، نخست وزیر ، استاندار آذربیجان غربی و مطبوعات و درخواست اعزام گروهی بری رسیدگی به وضع آنها و تهدید به اعتصاب غذا .

مصاحبه مطبوعاتی دكتر یزدی وزیر امورخارجه و اظهار نظر درباره رویه سنی آمریكا و دخالت آن در امور داخلی ایران ؛ لغو قراردادهی به جی مانده از رژیم گذشته ؛ نقل قسمتی از نامه وزیر خارجه آمریكا و تأكید بر ینكه قطعنامه سنی آمریكا خدشه‌ی در دوستی دو دولت ایران و آمریكا وارد نخواهد ساخت و تشكیك در صلاحیت و مسئولیت یت الله خلخالی به عنوان رئیس دادگاه‌هی انقلاب و …

واكنش تند یت الله خلخالی در مورد مصاحبه دكتر یزدی و تكذیب خبر بركناری وی از ریاست دادگاه‌هی انقلاب ، تأكید بر خط‌مشی ملت و امام خمینی در ضرورت اعدام شاه و جنیتكاران رژیم گذشته .

بازتاب گسترده درخواست ایران بری تأخیر در اعزام سفیر جدید آمریكا به ایران در رسانه‌ها و خبرگزاری‌هی بین‌المللی ؛ واكنش وزارت امور خارجه آمریكا در مورد ین اقدام .

پیشنهادهی قرارگاه سیا در تهران به رئیس سازمان سیا در واشنگتن بری برقراری ارتباط با جریان‌ها و اشخاص میانه‌رو در ایران و یافتن كانال مخفی با یت الله شریعتمداری و …

گزارش مؤسسه بین‌المللی تحقیقات استراتژیك لندن درباره تأثیر سیاست‌هی آمریكا در سقوط شاه ایران از جمله گسترش فساد ، توزیع ناعادلانه ثروت ، فقدان وسیله ابراز عقیده سیاسی ، سركوب شدید مخالفان و …

مصاحبه مطبوعاتی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا درباره اقدامات آن كشور بری نزدیكی با دولت موقت ایران ، مشكلات موجود بر سر راه گسترش مناسبات دو كشور و ابراز امیدواری بری موفقیت دولت موقت در بهتر شدن زندگی مردم ایران .

63/02/31

عملیات امام علی و امام مهدی (عج)

عملیات امام علی (ع) محور شوش – سوسنگرد.
64/02/31
دیدار هیات بلندپیه نظامی فلسطینی طرفدار عرفات از بغداد و جبهه‌های جنگ 

آغاز نزدیكی رسمی بین تهران و ریاض (در پی سفر سعودالفیصل وزیرخارجه سعودی) یك پیروزی بری میانه‌روهای ایران.

Logo
https://old.aviny.com/News/85/02/31/01.aspx?&mode=print