متن بیانیه مقام معظم رهبری خطاب به ملت ایران

بسم ‌الله ‌الرحمن الرحیم

سلام بر ملت بزرگ ایران
درود بر شما امت زمان‌شناس و شجاع

حماسه پرشوری که به هنرنمایی شما در 27 خرداد آفریده شد، یکبار دیگر چهره‌ استوار و پرافتخار ملتی را نشان داد که با عزمی راسخ به افق بلند هدف‌های خود چشم دوخته و با دستی توانا به ساختن کشور خود همت گماشته است. حضور پرطراوت و شورانگیز شما در پای صندوق‌های رای بار دیگر به اثبات رسانید که مردم‌سالاری‌ اسلامی در نهاد این ملت ریشه دوانیده و این شجره‌ طیبه الهی، همه بادهای مخالف را باثبات و استقرار خود تحقیر کرده است. شما با مشارکت انبوه و حداکثری، ملتی سرزنده و هوشیار و زمان شناس را در برابر جهانیان به نمایش گذاشتید و به بزرگترین نیاز کشور خود پاسخی شجاعانه دادید. شما با حضور متین و همگانی و باشکوه خود، یکبار دیگر توطئه‌های دشمنان خود را باطل کردید و گوهر نفوذناپذیر و پرصلابت ایرانی مسلمان را در برابر کج‌اندیشان بد دل و بدخواه به جلوه درآوردید.

دشمن نابخرد شما با این گمان غلط که ملت ایران را مرعوب و اغفال کند، در اعلامیه‌ای سراپا دروغ و دغل، به ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی دشنام داد. رییس‌جمهور روسیاه آمریکا که خود با پول کمپانی‌های غارتگر صهیونیستی و برای تامین منافع نامشروع آنان بر سر کار آمده، در پیش‌ داوری احمقانه‌ خود در روز 26 خرداد، انتخابات شما را نادرست و مخدوش دانست. این جنایتکار ابوغریب و گوانتانامو، به نظام جمهوری اسلامی تهمت زد و با سرپوش گذاشتن بر جنایات چکمه‌پوشان آمریکایی در عراق و افغانستان، حمایت دولت آمریکا از رژیم‌های کودتایی و ضدمردمی در زمان گذشته و حال را نادیده گرفت و به تصور این‌که ملت ایران رژیم کودتایی و سلطنتی محمدرضا را که بیست وپنج سال با پشتیبانی آمریکا به ایران و ایرانی ستم کرد، به فراموشی سپرده است، ادعا کرد که دولت او طرفدار دموکراسی و دوستدار ملت ایران است.

شما ملت عزیز، شما جوانان پرشور و متعهد، شما مرد و زن با ایمان، با حضور حماسی و آگاهانه خود، دشنام بوش را به خودش برگردانید و عزم راسخ خود را بر استقلال کشور و دفاع از اسلام و مردم‌سالاری اسلامی اعلام کردید.

رای شما که در محیطی آزاد و با حضور سلائق گوناگون و به نامزدهایی با چهره‌ها و گرایش‌های متنوع، در صندوق رای ریخته شد، پیش از هر چیز، رای به جمهوری اسلامی، رای به استقلال ملی، رای به قانون اساسی، رای به پیشرفت و عدالت و آرمان‌های اسلامی است که در آن، دین و دنیای مردم و رفاه و معنویت عمومی، و عزت و افتخار ملی تامین خواهد شد.

هر کدام از نامزدهای محترم که سرانجام از بیشترین رای مردم برخوردار باشد، متعهد به این آرمان‌ها است و عدالت اجتماعی و رفع فساد و تبعیض و مقابله با توطئه‌های سیاسی و فرهنگی و اقتصادی نخستین وظیفه‌ اوست.

اینجانب با تضرع و خشوع، سر بر سجده شکر می‌گذارم و خدای حکیم علیم را به هدایت و توفیقی که به ملت با ایمان ما عنایت کرد سپاس می‌گویم، و از یکایک آحاد شما مردم عزیز که حق خود را اعمال و تکیف خود را ادا کردید صمیمانه تشکر می‌کنم و توصیه‌هایی را به عرض ملت عزیز می‌رسانم :

1) بزرگترین برنده این انتخابات، ملت ایران است که به رغم سمپاشی‌های دشمن خارجی و ایادی داخلی‌اش، شکوه و عظمت آفرید و بدبینان را غافلگیر کرد. طرفداران نامزدهایی که توفیق خدمت در مسوولیت رییس‌ جمهوری نیافته‌اند، نباید احساس خسارت کنند. هرکس بر طبق عقیده خود تلاش کرده است، سرافراز است و آنگاه که این تلاش با نیت خیر و قصد الهی باشد برخوردار از پاداش و قبول خداوند است انشاءالله.

2) ایران اسلامی، اکنون بار دیگر الگوی مردمسالاری صادقانه‌ خود را که مبتنی بر رای و حضور مردم و نه مانند شیوه‌ آمریکایی با لشکرکشی و تحمیل است، در برابر ملت‌های جهان و خاورمیانه به نمایش گذارده است. این حادثه شیرین به کام دشمنان تلخ است. انتظار می‌رود همه با هوشیاری و آگاهی خود نگذارند فتنه ‌گری‌های احتمالی دشمن، شیرینی انتخابات را از کام ملت ایران بزداید.

3) رییس جمهور منتخب هر که باشد، رییس‌جمهور همه‌ ملت ایران است و همه به همکاری با او در پیشرفت کشور موظف‌اند. اینجانب نیز مانند همیشه از هر اقدام و حرکت ایشان در اداره قانونی کشور و حرکت در جهت اهداف نظام اسلامی حمایت خواهم کرد. انشاء الله.

4) به رییس ‌جمهوری منتخب هر که باشد، توصیه می‌کنم که از اولین ساعات اعلام نتیجه انتخابات، خود را برای تلاش هر چه بیشتر و اهتمام افزون تر به خدمتگزاری خستگی‌ ناپذیر برای این ملت وفادار و مخصوصا جوانان و بالاخص طبقات محروم که پرشمارترین حامیان نظام اسلامی‌اند، آماده سازد و خدمت خود به ملت و کشور عزیز را در عمل نشان دهد.

5) اکنون که در نخستین ماه‌های سال همبستگی ملی و مشارکت عمومی، ملت ایران فصلی درخشان را رقم زدند، از همه و به ویژه از عناصر سیاسی و دارندگان جایگاه‌های هدایت افکار عمومی و رسانه‌ها و دیگران می‌خواهم که همچنان روحیه‌ همبستگی و مشارکت را تقویت کنند و از هر کار و گفتار تفرقه‌انگیز و دلسرد کننده بپرهیزند.

6) لازم می‌دانم از مراجع عظام و علمای اعلام و فرزانگان دانشگاهی و شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و فعالان عرصه‌ انتخابات و به‌خصوص از صدا وسیما که برنامه‌های شوق ‌آفرین و هنرمندانه ‌اش، نقشی ماندگار آفرید و نیز از شورای نگهبان و وزارت کشور که با صدق و امانت و کوشش فراوان خود، میدان را برای این مسابقه بزرگ آماده ساختند و از دیگر کسانی که به گونه‌ای در این تلاش عمومی نقش آفریدند و نیز از خود نامزدهای محترم ریاست جمهوری که در این میدان پرمسوولیت قدم نهادند صمیمانه تشکر کنم.

بار دیگر متضرعانه خداوند متعال را سپاس گفته و هدایت و رحمتش را برای این ملت عزیز و این بنده‌ ناتوان مسئلت می‌کنم و با سلام به حضرت ولی‌الله الاعظم روحی فداه به دعا و توجه و حمایت آن صاحب اصلی کشور و ملت دل می‌بندم. و اینک که انتخابات به مرحله  دوم کشیده شده است، همگان را به حضوری قاطع و پرصلابت دعوت می‌کنم.

والسلام علیکم و رحمت‌الله
 28/خرداد/1384

 

Logo
https://old.aviny.com/News/84/03/28/30.aspx?&mode=print