‌جانباز اخگری : نمی‌دانم آینده بچه‌هایم چه می‌شود

اصلا رسیدگی نمی‌کنند. ما خودمان که می‌رویم بنیاد کسی تحویلمان نمی گیرد، چه برسد به اینکه بیایند به ما سر بزنند.

پیرو جوابیه بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص گزارش‌های مربوط به جانباز سید هاشم حسینی ، با حضور در مجتمع جانبازان شهرک قائمیه اسلامشهر ، برخی ابعاد جوابیه مذکور را ضمن گفتگو با عده‌ای دیگر از جانبازان مورد تحقیق و بررسی قرار داد .

مسعود اخگری جانباز 35% قطع عضو و اعصاب و روان که دارای پنج فرزند است در مورد مشکلات و وضعیت نابسامان اقتصادی خود به خبرنگارگروه دفاع مقدس خبرگزاری مهر گفت: این خانه را که بنیاد به ما داده اصلا نتوانستم از پس قسط‌هایش بربیایم. سه سال پیش 3میلیون پرداخت کردم.این سه میلیون را هم نداشتم مجبور شدم به خاطر این واحد 5میلیون نزول بگیرم. هنوزهم می گویند 400هزارتومان دیگر برای اضافه متراژ خانه بدهید. چون قرار بوده به ما خانه 67متری بدهند حالا 70متری است .

وی افزود : سه میلیون وام برای اشتغال از بنیاد گرفتم که بدهکاری‌هایم را بدهم.هنوز دو میلیون بدهکارم . حتی دو سال می شود که قسطهای خانه را نتوانسته‌ام بپردازم .خدا خیرش بدهد یکی از دوستانم که بابت ضمانت وام 4میلیون چک به بنیاد داد، الان چکش را می خواهد اما بنیاد می گوید تا پول پرداخت نکنی چک را نمی دهیم. اصلا شبها خواب ندارم . نمی دانم این بدهی ها را چطور بدهم و آینده بچه هایم چه می شود. همسرم دوبار قلبش را عمل کرده و یکی از پسرانم مریض است و سه بار سرش را عمل کرده اند.

اخگری در ادامه خاطر نشان کرد: با شرایط روحی و جسمی که من و خانواده ام داریم واقعا زندگی ام را به خاطر بدهی این خانه و خرج و مخارج زندگی باخته ام. من الان بیکارم با هفت سر عائله وبا حقوق 82هزار تومان چطور می توانم زندگی کنم!

این جانباز قطع عضو در مورد بازدید مسئولین بنیاد ازجانبازان این شهرک خاطر نشان کرد: اصلا رسیدگی نمی کنند. ما خودمان که می رویم بنیاد کسی تحویلمان نمی گیرد، چه برسد به اینکه بیایند به ما سر بزنند. به مسئولین بنیاد می گویم من که مریضم حداقل یک وسیله ای به من بدهید تا بتوانم خرج زندگی‌ام را دربیاورم، اما توجهی نمی‌کنند. آنوقت می آیند به ما سر بزنند؟

منبع:گروه دفاع مقدس خبرگزاری مهر

Logo
https://old.aviny.com/News/84/02/18/08.aspx?&mode=print