بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

کلیپ های مذهبی
«مستند خورشید روی زمین»

تاریخچه و اهمیت شهر نجف اشرف

(« نجف را در دوران معاصر بیشتر به حوزه علمیه معروف آن می شناسند به ویژه آنکه پیش از قم، حوزه این شهر دارای شهرت جهانی بوده و البته هنوز هم علمای بزرگی در این شهر مشغول به تحصیل و آموزش علوم دینی هستند. اما آنچه سبب شد نجف دارای حوزه ای با این قداست و اهمیت شود، وجود بارگاه نورانی حضرت علی(ع) در این شهر است؛ در واقع این شهر از دیربازمأمن و پناهگاه عالمان و دانشمندان مسلمان و شیعه بوده است. سابق بر این رسم بود که طلاب و فضلا برای تکمیل دروس حوزوی خود به نجف می رفتند و از محضر اساتید بزرگوار حاضر در آنجا که بسیاری شان ایرانی بودند استفاده می کردند ولی امروز حوزه علمیه قم این جایگاه را در اختیار دارد. «خورشید روی زمین» مستندی است که به تاریخ نجف و حوادث مهمی که این شهر در آنها دخیل بوده می پردازد؛ تاریخچه شهر نجف از زمان حضرت نوح(ع) و حضرت ابراهیم(ع) در بخش اول این مستند روایت می شود. در ادامهبخش هایی از جشن عید غدیر یعنی روزی که پیامبر اکرم(ص) عالم ترین فرد را به جانشینی خود انتخاب کرد به نمایش در می آید؛ راوی «خورشید روی زمین» پسربچه ای است که پای درس شیخ شهر نشسته و داستان نجف را روایت می کند)

دانلود فیلم با کیفیت بالا
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم
34.18 مگابایت 34.18 مگابایت 34.18 مگابایت 30.03 مگابایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید. در صورتی که نرم افزار ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved