پيام  مقام معظم  رهبرى  به آيت الله طاهرى
 
20 / 04 / 1381
 
بسم الله الرحمن الرحيم

جناب آيت الله آقاى حاج سيد جلال الدين طاهرى دامت توفيقاته
باسلام وتحيت, ديروزنامه اى منسوب به جنابعالى ملاحظه كردم كه درآن ازبرخى اوضاع كشورازجمله رواج فسادهاى اخلاقى ومالى و وجود تبعيض ميان طبقات مردم واستفاده نامشروع برخى از اصحاب مناصب حكومتى ياروحانى شكوه كرده ايد.
اينها مطالب حقى است كه اينجانب در چند سال اخيربارها دراجتماعات عمومى و نيز در ديدار مسئولان ذيربط درباره آن هشدار داده و بسيج همه ى امكانات رابراى مبارزه با فقر و فساد و تبعيض ازهمه خواسته ام .اكنون هم معتقدم جزبا جهادى مخلصانه و برخاسته از احساس درد و احساس خطر,اين شجره هاى ملعونه قلع نمى شودواين محتاج همكارى و همصدايى همه بخصوص صاحبان موقعيتهاى حكومتى واجتماعى است .يقينا از جنابعالى كه سوابق ممتدى در انقلاب داريد بيشتر از خيلى ها انتظار و توقع داشته ودارم واكنون كه طبق اين اعلاميه به اين فكر افتاده ايد, آن رابه فال نيك مى گيرم .
امروزه براى رفع مشكلات مردم , سه امر محورى وجود دارد, يكى توليدكار و اشتغال براى نسل جوان پر استعداد و پرشماراين كشوراست كه مشكلات زندگى را از دوش بخش مهمى از مردم ما برمى دارد , دوم مبارزه با فساد اقتصادى در دستگاهها است كه اگر عزم همگانى برآن قرار نگير دهمه ى تلاشهاى دولت كنونى و دولتهاى قبلى را خنثى و دستاوردهاى نظام مقدس ما را ضايع مى سازد و فاصله طبقاتى راعميق و منابع محدود ملى را به خورد متجاوزان به حقوق ملت مى دهد.سوم و از همه مهمتر وحدت ملى ويكصدايى مسئولان و خواص است كه اگر مخدوش شود, هيچ حركت سازنده به سامان نمى رسد.
مردم فداكار و مومن ما بحمدالله در زير پرچم اسلام وانقلاب متحدند. نمونه اى از حضور پرحماسه و پرانگيزه مردم در دفاع از نظام اسلامى و اعلام حمايت از مبانى انقلاب را خود جنابعالى در سفر چند ماه قبل اينجانب به اصفهان شاهد و ناظر بوديد و پس از آنكه عظمت و هيبت اجتماع مردم مومن و غيور و جوانان پرشورو مصمم را در ميدان امام و خيابانهاى اطراف آن به چشم خود ديديد به اينجانب گفتيد كه من ازاوايل انقلاب چنين جمعيت متراكم و پرشورى در اين ميدان عظيم نديده ام .مردم برخلاف تحليل تعداد انگشت شمار اشخاص مغرض يافريب خورده , پشتيبان نيرومند انقلاب و اسلام و امام اند. كسانى كه بر اثر تلقين اطرافيان ناباب و نامطمئن پنداشته اند كه نظام جمهورى اسلامى دوران ضعف وانحلال رامى گذراند , خودشان در دوران ضعف و انحلالند. دشمنان سوگند خورده ى انقلاب كه يكروزهم با امام و امت دل صاف و مهربان نداشته اند , با اين تلقين هامى خواهند مردم را مايوس ,جوانان را گمراه و بعضى پيران موجه ولى بى خبر را مدعى امام وانقلاب كنند. در چنين شرايطى حرف زدن واقدام كردن هوشيارى بيشترى مى طلبدواندك غفلتى دشمنان داخلى و خارجى را در سوء استفاده و سوء نيت خود گستاخ مى سازد و جفاى بزرگى به اين ملت مظلوم است . از همين رو, روزى كه اطلاعيه منسوب به جنابعالى صادر شده ,ضدانقلاب كه در زير سايه ى آمريكا و اسرائيل و با پول آنها زندگى و تغذيه مى كند بيشترين سوء استفاده را از آن كردند و آن را مقابله با سياستهاى امام راحل و نفى و رفض نظام اسلامى وشعارهاى آن وانمود كردند.البته بنده باسابقه ى رفاقت و آشنايى با جنابعالى و اطلاع از سوابق ممتدتان در انقلاب و نيز اطلاع از محبتى كه همواره نسبت به اينجانب ابراز كرده ايد, چنين برداشتى نمى كنم ولى كسانى كه سخن شيطان را باور كنند و فريب آن را بخورند نيز وجود دارند.اين بايد موجب شود كه همه ى ما در گفتار و اظهار خود هوشيارى و دقت واخلاص بيشترى به كار گيريم و نگذاريم وحدت وانگيزه اين ملت بزرگ و قهرمان خداى نخواسته با غفلت ما مخدوش شود.
آمريكا براى عملى كردن تهديد خود در ايران تنها كمبودى كه دارد وجود يك پايگاه مستحكم مردمى است كه بتواند با استفاده ازآن انتقام خود را از انقلاب و اسلام و امام بگيرد و براى سركوب اين ملت آزاد و شجاع ,يك ديكتاتورى سياه شبيه ديكتاتورى پهلوى دراين كشور مستقركند.
البته اين خواب بى تعبير و خيال احمقانه ى آنان مانند تحليلهاى غلط هميشگى شان نسبت به مسائل كشور, براى آنان جزخسران و ياس چيزى به بار نخواهد آورد. مهم آن است كه خواص ملت نگذارند هيچ حركت و اقدام آنان درخدمت آن هدف شوم قرارگيرد . درباب فساد اقتصادى خوب است همه ازاطرافيان و منسوبان خويشاوندى و شخصيتى خود شروع كنند.فساد را فقط در اشخاص دوردست نبينند, بلكه درنزديكان خود و اشخاص ظاهر امورد اعتماد خود هم آن را حس و با آن مبارزه كنند. بلاى گرفتارى درمشت اطرافيان نا مطمئن موجب شد كه يكى از ياران و شاگردان نزديك امام دراواخر عمر آن يگانه ى زمان, مطرود ايشان واقع شود و او را از دخالت در امور سياسى منع شرعى كنند و باز اگر آن شخص به اين تصميم و اخطار حكيمانه استاد و مراد خود عمل مى كرد , يقينا مشكلات بعدى را براى خود و كشور به وجود نمى آورد.
اينجانب جفاى به خودم را فراموش مى كنم اما همه بايد از امام راحل عظيم خود آموخته باشيم كه جفاى به ملت و تلاش براى سست كردن بنيان نظام اسلامى قابل بخشش نيست .
در پايان از مردم عزيز و وفادار و مردان و زنان مومن و غيور اصفهانى و بخصوص از فرزندان انقلابيم مى خواهم كه همه ى سعى خود را در حفظ آرامش شهر و محيط نماز جمعه ى اصفهان بكار برند و از هر شعار و حركتى كه موجب تشنج و اختلاف و دودستگى شود جدا پرهيز كنند. بى شك يكى از مهمترين هدفهاى دشمن .ايجاد هرج و مرج و آشفتگى و درگيرى ميان اقشار ملت است .با كمال هوشيارى از تحقق اين خواسته ى دشمنان زبون و ابله و پليد , جلوگيرى كنيد.
اكنون كه جناب آقاى طاهرى از امامت جمعه كناره گرفته اند مانند ماههاى گذشته كه ايشان بخاطر ابتلائات جسمانى در نماز حاضر نمى شدند ,جناب حجه الاسلام آقاى حاج سيد على قاضى عسگر و جناب حجه الاسلام آقاى حاج شيخ محمد تقى رهبر امامان جمعه ى موقت اصفهان , نمازجمعه را با متانت و استحكام و شكوه فراوان برگزاركنند. اينجانب از كسى شكوه نمى كنم و به مددالهى اطمينان دارم و بخاطر عزم مومنانه ى اين ملت بزرگ و عظمتى كه در هنگامه مشكلات از خودنشان مى دهند, جبهه ى سپاس بردرگاه الهى مى سايم و اگر شكوه اى دردل باقى بماند,به درگاه ولى الله اعظم (ارواحنا فداه) عرضه خواهم كرد.
والسلام على جميع عبادالله الصالحين
سيدعلى خامنه اى
20 / 4 / 1381

 

 
https://old.aviny.com/Bayanat/81/13_81.aspx?&mode=print
Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved