آیت‌‌الله نوری همدانی:
مسؤولان با طرح مسائل ضدارزشی روی ناکارآمدی اقتصادی خود سرپوش نگذارند

یک مرجع تقلید گفت: مسؤولان با طرح مسائل ضدارزشی برای سرپوش گذاشتن به ناکارآمدی اقتصادی خود فکر مردم را مشغول نکنند و پایبند به ارزش‌های دینی باشند.

آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید صبح امروز (چهارشنبه سوم بهمن ماه) در دیدار حمیدرضا حاج بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بیان داشت: بوجه سال ۱۳۹۷ باید مردم‌محور و عدالت محور باشد و به اقشار کم‌درآمد جامعه، کارمندان و کارگران به ویژه بازنشسته‌های کشوری و لشکری توجه کند و بتواند اعتماد و آرامش به جامعه بدهد.

وی افزود: مجلس نقش مهمی در قانون‌گذاری و نظارت بر قانون دارد و باید در این زمینه نقش‌آفرینی بیشتر داشته باشد.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: امروز ما نیاز به مدیریت جهادی داریم، باید همه به این مردم خدمت کنند. مردمی که همیشه از این نظام حمایت کردند و الان هم از نظام و انقلاب و رهبری حمایت می‌کنند و مشکلات و تحریم هارا تحمل می‌کنند. حقیقتاً حق این مردم نیست که این گونه در سختی معیشت باشند.

 

 

وی ادامه داد: ما خودمان با وحدت و انسجام و مدیریت صحیح می‌توانیم مشکلات را حل کنیم. مردم همه سختی‌ها را تحمل می‌کنند، اما تبعیض را تحمل نمی‌کنند. باید تبعیض از جامعه ریشه‌کن شود.

این مرجع تقلید ضمن انتقاد شدید از بعضی سخنان که ارزش‌های اسلامی مثل حجاب را زیر سؤال می‌برد، ابراز داشت: اگر طرح این مسائل برای ایجاد حاشیه‌ای امن که مردم را از ناکارآمدی اقتصادی منحرف کنید، اشتباه می‌کنید.

وی گفت: پایبند به ارزش‌های دینی باشید و به جای طرح این گونه مسائل به مردم خدمت کنید. معیشت مردم را، کار مردم را و ازدواج جوانان را حل کنید.

منبع: فارس